מערכות ישיבה

במאמר זה נסקור בפניכם את כל המידע הנדרש על מערכות ישיבה  ככלל, מוצר זה שייך לקבוצת הומצרים בתחום מוצרי הנוחות והישיבה, אך בשונה ממיטת השינה, מדובר במוצר ייצוגי אשר מוצב בדרך כלל בסלון הבית. לכן, חשוב להקפיד גם על מוצר נוח וגם על מוצר איכותי. מערכות ישיבה יוקרתיות ניתנות לאיתור והשגה בשלל רשתות שיווק מובילות. מומלץ לוודא כי מערכות ישיבה אלו עוצבו בידי אדריכלים בעלי שם. במידה והאדריכל אנו מוכר לכם, ניתן לבדוק את שמו באתרי אינטרנט ולקרוא על פועלו. להלן מספר פרמטרים לבדיקה בטרם רכישת מערכות ישיבה:

מערכות ישיבה

סוג החומר המועדף עליכם

על פי רוב, צרכני עור לא ירכשו בד, ולהיפך. לכן, חשוב להחליט על סוג מערכת הישיבה הנדרשת לכם. כעיקרון, לכל מערכת ישיבה יש יתרונות וחסרונות שונים. כך, למשל – הבד מצטיין בכך שהוא חמים ונעים כל ימות השנה, אך חשוף לקרעים וכתמים. לאחרונה פותח בד חזק ועמיד בשם מיקרופייבר אר עמיד גם שפני כתמים. לעומת זאת, העור הנו חומר חזק בהרבה מן הבד ולא צובר אבק. מצד שני, העור בברירת מחדל הוא בסיס ישיבה קר, ובמיוחד בחורף, בשונה מהבד ששומר על טמפרטורת החדר. גם בתחום העור ניתן למצוא עור מעובד ובלעז – זמש. יתרון עור זה – שהוא דמוי בד ולכן מאפשר חמימות בדומה לבד.

בסיס מערכת הישיבה

הבסיס נמצא בחלק התחתון של מערכות הישיבה: רגלי הכסאות של המערכת, רגלי השולחן שלה, ופלטת השולחן. בדרך כלל, רכיבים אלו עשויים מעץ או מתכת, למעט פלטת השולחן שיכולה להיות עשויה גם מזכוכית. גם לבחירת בסיסים למערכות ישיבה ישנם יתרונות וחסרונות: מערכות ישיבה עם שולחנות וכסאות עץ, למשל, מעניקות עיצוב עתיק ויפה אך לא ניתנות להוצאה החוצה במידה ותבקשו להוציא ריהוט לרגל אירוע בחוץ. לעומת זאת, כסא מתכת ניתן להוצאה אם המתכת היא אל חלד. שולחן זכוכית הוא שולחן שעלול להישבר או להיסדק, אך מצד שני – לתרום המון לעיצוב של סלונכם. שולחן עם פלטת עץ או מתכת, לעומת זאת, חשוף פחות לשריטות ושברים, אך אינו מכיל את הקסם של שולחן מפלטת זכוכית. כמובן שלכל שולחן ניתן להתאים מפת שולחן אשר תדאג לעיצוב אופטימלי של מערכות ישיבה שונות.